Przygotowanie do XX Olimpiady Informatycznej

Wykład:
Celem zajęć jest przygotowanie do II etapu OI, chociaż zajęcia będą pewnie interesujące także dla tych, którzy są zainteresowani algorytmiką. Jeśli chodzi o program: algorytmy zachłanne i dynamiczne, wyszukiwanie binarne, podstawy grafów (czyli praktycznie pewniki na OI). Jeśli czas pozwoli (będę się starał, ale nie przesadnie - nie będziemy się spieszyć), to spróbujemy poruszyć ciekawe rzeczy, związane z algorytmiką, ale nieprzydatne na OI: algorytmy aproksymacyjne oraz podstawy kryptografii.

Forma zajęć:
Około połowę zajęć poświęcimy na wykład (około 1,5h dziennie), drugą połowę na ćwiczenia (rozwiązywanie zadań) - spodziewam się, że uda się zrobić 2 zadania na dzień (to i tak dość mało). Być może spróbujemy zrobić kontest nocny, który będzie dłuższy i oczywiście dobrowolny [jak prawie wszystko na warsztatach] :).

Wymagania:
Znajomość podstaw algorytmiki i umiejętność programowania w C/C++/Pascalu. Jeśli nie jesteś pewien/pewna czy podołasz - wejdź na stronę Młodzieżowej Akademii Informatycznej (www.main.edu.pl) i rozwiąż kilka zadań z Kursu C++.

Kwalifikacja:
Taka jak zwykle. Kilka zadań algorytmicznych ocenianych automatycznie w skali 0-100 jak na Olimpiadzie Informatycznej. Zadania będą różnego poziomu trudności (jak zwykle).

Zadania kwalifikacyjne:
JUŻ SĄ!! Znajdują się na www.solve.edu.pl. (komunikat o niebezpieczeństwie należy olać).

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License