Zajęcia przygotowujące do Olimpiady Fizycznej

Cel zajęć
Zajęcia te maja na celu pomóc w przygotowaniach potencjalnym uczestnikom Olimpiady Fizycznej (starsi pasjonaci pragnący zapoznać się lub odświeżyć sobie zadania z OF też będą mile widziani). Bedą się one odbywać w blokach tematycznych, odpowiadających głównym działom fizyki reprezentowanym na Olimpiadzie. Przewidywany czas trwania zajęć to około 3* 3h. Chętni to prowadzenia zajęć są proszeni o zgłaszanie się do Tomasza Badowskiego.

Działy:
Mechanika i matematyka w niej przydatna - Tomasz Badowski
Będziemy rozwiązywać różne problemy z mechaniki, w tym z Olimpiad Fizycznych. Przy okazji zdefiniujemy pewne przydatne pojęcia matematyczne, jak: iloczyn skalarny, iloczyn wektorowy, granica, pochodna, całka, pokażę też jak się rozwiązuje proste równania rózniczkowe. Znajomość matematyki w zakresie tego wykładu będzie wymagana m. in. na warsztacie Termodynamika.

Termodynamika - Tomasz Badowski
Część przygotowująca do Olimpiady Fizycznej będzie stanowiła pierwszą połowę moich warsztatów z termodynamiki. Oprócz teorii i zadań zamierzam tam przeprowadzić doświadczenie połączone z analizą niepewności pomiarowych szczególnie przydatne dla olimpijczyków. Dalsze informacje będę umieszczał na stronie warsztatu: Termodynamika.

Elektryczność i Magnetyzm - Piotr Migdał
Optyka - Piotr Migdał
Szczególna Teoria względności - Marcin Grzybowski
Mechanika Newtonowska

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License