Igor Nowicki

O sobie

Cześć. Jestem studentem Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, specjalizuję się w fizyce teoretycznej. Osobiście uważam siebie za wolnomyśliciela - tj. myślę bardzo powoli. Dlatego też staram się tłumaczyć podstawowe koncepcje w fizyce jak najbardziej prostymi słowami - co też nie zawsze mi wychodzi. Mam naiwną wiarę w to, że świat byłby lepszy gdyby więcej ludzi interesowało się naukami ścisłymi - dlatego stawiam sobie za cel jak najwięcej osób zarazić taką pasją.

Prawdopodobnie będę najwolniej myślącym członkiem kadry na WWW, więc nie obawiajcie się zasypywać mnie pytaniami o Życie, Wszechświat i Całą Resztę (spoiler: odpowiedź to 42). Istnieje szansa że odpowiem w sposób zrozumiały.

Personalnie: posiadam nadprzyrodzoną umiejętność przypadkowego obrażania nieznajomych ludzi bez takiej intencji. Poważnie. Mój życiowy rekord to śmiertelna obraza u innej osoby po 30-sekundowym spotkaniu. Jeśli zatem, broń Boże, którykolwiek z Was poczułby się w jakikolwiek sposób urażony złym słowem - przysięgam że absolutnie nie miałem na myśli Was obrażać. Najlepiej od razu ze mną porozmawiać abym mógł Was przeprosić. Myślę również aby zgromadzić Fundusz Przeprosinowy na ciasteczka dla urażonych :)

Varia (jakby wcześniejszy opis nie był zupełnie randomowy)

Fizyka (Fizyka Ogólna) - dziedzina wiedzy skupiona na rozwijaniu ekstremalnie długich i skomplikowanych wzorów do opisu toczącej się kulki.

Fizyka Cząstek Elementarnych - dziedzina fizyki skupiona na zderzaniu dwóch kulek.

Teoria Chaosu - przewidywania teoretyczne oparte o zderzenia trzech i więcej kulek.

Zdjęcia

Serock 2014 (od lewej: buty, nieudolny tutor (znaczy ja), mały Jelonek z kapeluszem, program Serocka, zielony zeszyt w ciapki)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License