Najnowsze posty na Forum
Z kategorii:
test przez MichalKotowskiMichalKotowski, 21 Feb 2011 10:44

Dodałem zdjęcia - można dotrzeć przez Zdjęcia i relacje. Jest tam też link do zdjęć Krzysia Zieleniewskiego.

Zdjęcia z wWwV przez pmigdalpmigdal, 05 Oct 2009 19:11

Myślę, że przed WWW6 udostępnimy prowadzącym maile uczestników, którzy zapisali się na ich zajęcia, żeby mogli wspólnie z uczestnikami skalibrować program - to chyba dobry pomysł, którego nie wykorzystaliśmy na tych warsztatach.

Dobrym pomysłem wydaje mi się skompilowanie czegoś w rodzaju warsztatowego poradnika "Jak poprowadzić dobre/ciekawe/pouczające warsztaty?", tak, żeby każdy prowadzący mógł podzielić się swoimi doświadczeniami, spostrzeżeniami itd. Tak więc - "wpisujcie miasta", że użyję onetowej frazy ;).

Na początek dość oczywiste, ale ważne spostrzeżenie: przyswajalność wiedzy *zdecydowanie* zwiększa obecność zadań i tzw. rozkminy (niekoniecznie od razu ostrej), w myśl zasady "żeby się nauczyć, nie wystarczy patrzeć, trzeba wziąć do ręki" (z niewiadomych powodów użycie przeze mnie tego sformułowania na zajęciach wzbudziło wesołość sali). Fajnie jest, gdy da się zrobić manwer pt. "Dowód rozbity na zadania", czyli sytuację, w której uczestnicy sami dochodzą do pointy zajęć przez samodzielne robienie zadań (jak np. w "Sieciach Petriego", jeśli się nie mylę?).

Graf znajomości przez ksoltysksoltys, 01 Sep 2009 07:57

Zgodnie z obietnicą wstawiłam na stronie: http://warsztatywww.wikidot.com/rozwiazywanie-rekurencji
linki do stron, z których z Agatą korzystałyśmy.
Co do literatury to do pierwszej częśći naszych warsztatów:
"Matematyka Konkretna" rozdziały 1,5,6,7
i w ostatnim linku można znaleźć wyprowadzenie wzoru na liczby Stirlinga II rodzaju.

Co do drugiej części warsztatów:
"Matematyka konkretna" rozdział 2
"Równania rekurencyjne" rozdziały 1-6 i 9

Rozwiązywanie rekurencji przez noemi_ncnoemi_nc, 31 Aug 2009 09:13

Zyx sądzi, że pomysł jest boski. Niestety, sprzętu nagrywalniczego nie ma, chyba że cyfrówką.

Re: Kamery szpiegowskie przez ZyxZyx, 11 Aug 2009 16:26

Co sądzicie o pomyśle, by spróbować zrobić na WWW5 (w celach archiwizacyjnych, rozrywkowych, edukacyjnych, propagandowych…) jakąś filmową dokumentację warsztatów, tj. ponagrywać przynajmniej po parę dłuższych fragmentów z każdych zajęć (i ew. potem zmontować z tego film reklamowy ;))? Ktoś dysponuje może sensownym sprzętem do tego celu?

Kamery szpiegowskie przez MichalKotowskiMichalKotowski, 11 Aug 2009 15:44

Byłam w Ołsztynie parę razy i myślę, że jest co oglądać :)
Piękne miasto.

Wielowakacyjne Warsztaty Wielodyscyplinarne #1 i #2 odbyły się ponad trzy lata temu, w wakacje 2006 roku. Na poprzednich warsztatach podczas wieczorku pożegnalnego puszczaliśmy zdjęcia z edycji trzeciej, którą przez przypadek ktoś znalazł na moim laptopie (i chyba byłem to nawet ja sam :)). Padła wtedy propozycja, by odnaleźć jeszcze starsze zdjęcia i zaprezentować na kolejnych WWW uczestnikom kompletną historię.

Tak więc mam prośbę: wszyscy, którzy mogą, niechaj przeszukają archiwa, kopie zapasowe, twarde dyski, biblioteki dziadków i co tylko mogą, celem odnalezienia zdjęć z pierwszych dwóch edycji. Póki co jedynie udało mi się odnaleźć 10 zdjęć z WWW #2 przedstawiających tworzenie Revomera, a i to tylko dlatego, że przypadkiem opublikowałem je na mojej stronie. Jeśli ktoś znajdzie i ma możliwość, niech weźmie je na warsztaty np. na pendrivie, laptopie, ew. płycie chodnikowej, to zrobimy tam mega-kompilację.

Dopisek (5 minut później): no, i zgodnie z prawem Murphy'ego zdjęcia z pierwszych dwóch edycji się odnalazły 5 minut po publicznym ogłoszeniu poszukiwań :P. Niemniej jak ktoś ma np. swoje zdjęcia, byłoby miło, gdyby je ze sobą zabrał.

Instytut Sklerozy Narodowej przez ZyxZyx, 09 Aug 2009 13:50
Re: Fotowyprawa: autobusem po Olsztynie przez ZyxZyx, 02 Aug 2009 19:38

Jeśli już jeździć autobusami po olsztynie to chyba obowiązkiem była by wyprawa sladem tysięcy studentów mianowicie centrum -> miasteczko akademickie. Komunikacja działa w olsztynie nawet dobrze, jednak nie ma tam do oglądania zbyt wielu ciekawych rzeczy:)

W tym roku Wielowakacyjne Warsztaty Wielodyscyplinarne zostaną po raz pierwsz… no dobra, drugi, zorganizowane w mieście, i to w mieście posiadającym działającą komunikację miejską. Ponieważ to ostatnie leży od pewnego czasu w kręgu moich zainteresowań (powiedzmy, że tuż po informatyce :)), chciałbym zaprosić wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w nietypowej wycieczce po Olsztynie, którą planuję zorganizować.

Główne założenie to zawiedzanie miasta poprzez zwiedzanie tamtejszej sieci komunikacyjnej z aparatem w dłoni. Poruszamy się po mieście wyłącznie komunikacją publiczną (w przypadku Olsztyna: autobusami), zaliczając co ciekawsze punkty i uwieczniając na zdjęciach tabor MPK oraz samo miasto. Ilość dokładniej obejrzanych miejsc zależy od rozkładu jazdy oraz tego, ile zostaje czasu. Osobiście uważam to za jeden z ciekawszych sposobów zwiedzania, ponieważ pozwala zobaczyć to, czego nie jest w stanie pokazać żadne muzeum: jak miasto żyje i jak naprawdę wygląda poza kolorowymi folderami pokazującymi przeważnie parę kolorowych kamienic i wybrukowanych ulic na Starówce.

Fakty dot. Olsztyna i tamtejszej komunikacji:
- Przez miasto w XX wieku przewinęła się cała gromada środków transportu: autobusy, trolejbusy, tramwaje.
- Obecnie jest to jedno z dwóch miast w Polsce, które idzie za światowym trendem i planuje budowę od zera nowej sieci tramwajowej (obok Płocka). Jeśli plany dojdą do skutku, tramwaje powrócą na ulice Olsztyna między 2013, a 2015 rokiem i będzie to druga sieć w Polsce otwarta po II wojnie światowej.
- W mieście kursują obecnie 34 linie autobusowe o długości 400 km obsługiwane przez ok. 170 pojazdów.
- Olsztyńskie MPK posiada jeden z najbardziej zróżnicowanych taborów autobusowych wśród polskich miast. Można tu spotkać autobusy aż dziesięciu różnych marek: DAB, Ikarus, Jelcz, MAN, Renault, Solaris, Solbus, Scania, Volksvagen oraz Volvo.

Osoby pragnące zobaczyć, jak taka wycieczka wygląda w praktyce, zapraszam do obejrzenia relacji z moich poprzednich podróży: Fotowyprawa 4, Fotowyprawa 5: Tramwaje Śląskie

Fotowyprawa: autobusem po Olsztynie przez ZyxZyx, 30 Jun 2009 20:08

Gdzie będziemy, jeśli nie w Wandzinie?

Gdzie? przez KrzysziekKrzysziek, 19 May 2009 19:30

Jak widzicie, mamy nowe forum, zintegrowane z wikidotem, co powinno ułatwić korzystanie z niego. Niniejszy wątek ma właściwie charakter testowo-pokazowy, ale jeśli chcecie, możecie tu napisać, jaką ciekawą książkę ostatnio przeczytaliście :)

Nowe forum przez ksoltysksoltys, 15 May 2009 11:57
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License